اعلام لیست گوشی‌های اکسپریای سونی قابل آپدیت به اندروید ۴.۱ جیلی بیلی

اگر شما نیز از دارندگان یکی از گوشی‌های اکسپریای سونی هستید و برای دریافت آپدیت اندروید ۴.۱ جیلی بیلی روزشماری می‌کنید امروز سونی لیست گوشی‌های قابل آپدیت به اندروید ۴.۱ را اعلام کرده‌ است که می‌توانید در ادامه مطلب آن را بخوانید.

بر طبق اعلام سونی گوشی‌های جدید سونی یعنی Xperia T، Xperia TX و Xperia V زودتر از بقیه در اواسط یک چهارم اول سال ۲۰۱۳ یعنی زمستان امسال این آپدیت حیاتی را دریافت خواهند کرد. پس از آن نوبت به نسخه‌های جهانی گوشی‌های Xperia S، Xperia acro S، Xperia ion، Xperia P، Xperia GO و Xperia J می‌رسد که البته تاریخ عرضه آپدیت هنوز مشخص نشده است.

سونی همچنین اعلام کرده که متأسفانه گوشی‌های سری ۲۰۱۱ اکسپریا مانند Xperia Arc S، Xperia Pro، Xperia Mini، Xperia PLAY و … که آپدیت اندروید ۴.۰ بستنی ساندویچی را پیش از این دریافت کرده‌اند به اندروید ۴.۱ آپدیت نخواهند شد. این تصمیم سونی که تقریباً قابل پیش‌بینی بود به گفته سونی به این علت است که سونی قادر نخواهد بود تجربه و کارایی مدنظرش را با اندروید ۴.۱ در این گوشی‌ها تضمین کند. پس اگر صاحب یک اکسپریای ۲۰۱۱ هستید تنها راه استفاده از رام‌های کاستوم البته با کمی ریسک است.

باعث کمی تعجب و ناامیدی است که گوشی‌ Xperia J با پردازنده قدیمی تک هسته‌ای یکی گیگاهرتزی Cortex-A5 آپدیت را دریافت کرده و گوشی‌هایی مانند Xperia Arc S آپدیت نشده و جای گوشی‌های دوهسته‌ای مانند Xperia Sola و Xperia U نیز در لیست سونی خالی است.

Source: GSMArena

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !