مدیر عامل اینتل: قیمت دستگاه های لمسی ویندوز 8 به 200 دلار هم خواهد رسید

lenovo-clover-trail

بنا به گفته آقای پاول اوتلینی، قیمت دستگاه های لمسی مبتنی بر ویندوز 8 آماده یک شیرجه عمیق است.

مدیران اینتل در جریان جلسه اعلام وضعیت مالی سه ماه گذشته شان که دیشب برگزار شد، خبر دادند که قیمت دستگاه های لمسی ویندوز 8 از جمله لپ تاپ ها، تا حد قیمت تبلت های ارزان کاهش خواهد یافت. این طراحی های “نوآورانه” و جدید بر اساس چیپ 4 هسته ای جدید اینتل یعنی Bay Trail انجام خواهد شد.

مدیر عامل اینتل، آقای اوتلینی در این باره می گوید: «اگر به نوت بوک های لمسی فوق باریک که از پردازنده Bay Trail اینتل استفاده می کنند نگاه کنید، قیمت شان تا رسیدن به 200 دلار کاهش خواهد یافت.»

چیپ Bay Trail یک بازطراحی کامل از روی معماری Atom است و انتظار می رود چیپ های این رده را از لحاظ عملکرد به پای چیپ های رده بالای این شرکت برساند: «Bay Trail یک محصول بسیار عالی در این بخش از بازار خواهد بود و عملکردی خیره کننده نسبت به آنچه رقبا قادر به ارائه اش هستند، با خود می آورد.» این را استیسی اسمیت، مدیر ارشد مالی اینتل می گوید.

مدیر اینتل در چین نیز چندی پیش گفت که Bay Trail با افزایش قدرت پردازشی امکان ساخت تبلت هایی به باریکی 8 میلی متر را فراهم خواهد آورد که در عین حال باتری آنها یک روز کامل فعالیت و یک هفته کامل آماده به کار بودن را پشتیبانی می کند.

هر چند مدیران اینتل اشاره ای به اندازه نمایشگر دستگاه ها نکرده اند ولی به احتمال زیاد قیمت 200 دلار مربوط به دستگاه هایی با نمایشگر کوچک خواهد بود زیرا رقبایی هم که اینتل به آنها اشاره می کند، در بین تبلت های 7 تا 8 اینچی اندروید یافت می شوند که قیمت شان در حدود 200 تا 300 دلار است.

انتظار می رود تا آخر سال میلادی، یعنی در کریسمس محصولاتی که اینتل مد نظر دارد به بازار عرضه شوند. آقای اوتلینی همچنین انتظار دارد که اولترابوک های جریان اصلی که با چیپ Haswell از راه خواهند رسید نیز قیمت هایی به ارزانی 499 دلار داشته باشند.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !