آیا نکسوس 5 را هم ال جی می سازد؟

Google-Nexus-4

اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم، به احتمال فراوان مشخصات نهایی نکسوس 5 که بیشترین بخت برای تولید آن را LG دارد، شبیه این فهرست خواهد بود:

– نمایشگر 5 اینچی 1080p
– چیپ پردازشی اسنپدرگون 600
– 2 گیگابایت رم
– اندروید 5 (پای لیمو ترش)
– باتری 3140 میلی آمپری
– دوربینی با سنسور چند لایه (احتمالا ساخت نیکون)

اما چرا بیشترین بخت را به ال جی می دهیم؟ زیرا از یک طرف موتورولا هم اکنون درگیر ساخت ایکس فون است و بنابراین معقول نیست که رقیب آن را هم خودش تولید کند. اساساً به نظر می رسد منابع موتورولا بر روی محصولی با برند خود شرکت متمرکز شده اند.

از طرف دیگر سامسونگ هم راه خود را با دو برند Galaxy S و Galaxy Note پیدا کرده و حسابی سرگرم کار بر روی این دو محصول است بنابراین باز هم دلیلی برای صرف منابع بر روی برند نکسوس وجود ندارد. به خصوص که سامسونگ در مراسم رونمایی از گلکسی S4 فقط یک بار از “اندروید” نام برد و حالا واضح است که برند “گلکسی” نیز هم پای برند “اندروید” در بازار شناخته شده است. بنابراین سامسونگ کاری نخواهد کرد که برند خودش را -هر چند اندک- تحت تاثیر قرار دهد.

با در نظر گرفتن این موارد، تنها می ماند ال جی و HTC که شرکت دوم در حال حاضر وضعیت نامطلوبی دارد و قطعاً ترجیح می دهد آخرین نیروها را بر روی توسعه محصولات خود قرار دهد. پس دست آخر می ماند ال جی که از دو منظر، بهترین گزینه برای همکار با گوگل است. در واقع ما شک داریم که اگر ال جی نبود، گوگل می خواست این تلفن را با همکاری چه شرکتی بسازد؟ شاید شرکت های چینی.

یک دلیل اصلی (غیر از در دسترس نبودن سایر شرکت ها برای گوگل) این است که ال جی نیاز دارد به عنوان یک برند قابل اعتماد شناخته شود. نه اینکه اکنون چنین نباشد، بلکه همکاری با گوگل و ادامه آن می تواند به این اعتبار بیفزاید. نگاه کنید به بازخوردهای مثبتی که نکسوس 4 برای ال جی به ارمغان آورده. قطعاً اگر نکسوس 5 ساخت این شرکت، از نکسوس 4 بهتر باشد، کیفیت بالاتری را هم با ارمغان آورد و نقدهای مثبت سایت های تکنولوژیک را هم دریافت کند، ال جی باز هم به هدف خود نزدیک تر می شود.

دلیل دوم هم این است که ال جی هم اکنون برند شناخته شده ای برای تلفن های هوشمند خود ندارد. منظورمان برندی در حد و اندازه های گلکسی S یا گلکسی نوت است. بنابراین ساخت یک یا حتی دو نسل دیگر از تلفن های نکسوسی، برای خود این شرکت خطر محسوسی ایجاد نمی کند. پس در کل، فرصت های چنین اقدامی بیشتر از تهدیدهای آن هستند و ال جی به احتمال فراوان سازنده نکسوس 5 هم خواهد بود.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !