گوگل پلاس و صعود به رتبه دوم بزرگترین شبکه‌های اجتماعی جهان!

سال گذشته افراد زیادی، سرویس اجتماعی گوگل پلاس را شهر مجازی ارواح می‌نامیدند. اما اکنون اوضاع متفاوت است و براساس گزارش گلوبال وب ایندکس، سرویس گوگل پلاس با ۳۴۳ میلیون کاربر فعال، دومین شبکه اجتماعی بزرگ جهان به حساب می‌آید و شاید بتوان گفت تعداد ارواح در این شهر مجازی افزایش یافته است.

بنابر آمار منتشر شده فیس‌بوک همچنان با اختلاف زیادی، درصدر بزرگترین شبکه‌های اجتماعی قرار دارد و این شبکه اجتماعی، قریب به ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

منظور از کاربران فعال هم افرادی هستند که درطول ماه گذشته از خدمات این سایت‌ها استفاده کرده‌اند. هرسه شبکه اجتماعی بزرگ یعنی فیس‌بوک، گوگل پلاس و توییتر شاهد افزایش تعداد کاربران بوده‌اند.

601141_524145767606238_1430474113_nاین گزارش که برمبنای اطلاعات جمع‌آوری شده درسه ماهه پایانی سال ۲۰۱۲ است، کوچ کاربران از شبکه‌های اجتماعی محلی و منطقه‌ای به شبکه‌های اجتماعی جهانی را نشان می‌دهد.

سریعترین رشد شبکه در سال ۲۰۱۲ در زمینه “استفاده فعال” هم مربوط به توییتر است که ۴۰ درصد رشد را شاهد بوده و در ۳۱ منطقه مورد بررسی (تقریبا ۹۰ درصد از جمعیت اینترنت جهانی) تعداد کاربران فعال به ۲۲۸ میلیون نفر رسیده است.

بنابر این گزارش ۲۱ درصد جمعیت جهانی اینترنت در بازه زمانی یک ماهه از توییتر استفاده می‌کنند. این مقدار برای یوتیوب ۲۱ درصد، برای گوگل پلاس ۲۵ درصد و برای فیس‌بوک ۵۱ درصد است.

حتی با این میزان رشد کاربران توییتر، گوگل پلاس که در ابتدا برخی آن را شکستی دیگر برای گوگل تلقی می‌کردند اکنون توانسته است با ۲۷ درصد رشد، آمار ۳۴۳ میلیون کاربر را برای خود ثبت کند و در مکان دوم لیست قرارگیرد.

نکته جالب اینکه یوتیوب (که قبلا جزو شبکه‌های اجتماعی محسوب نمی‌شد) در مکان سوم قرار گرفته است. این مساله به نوعی شانس بهبود سرویس‌های دیگر گوگل که در ارتباط مداوم با گوگل پلاس هستند را نیز نشان می‌دهد.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !