استفاده ۲۰۰۰ مدرسه از کروم بوک برای آموزش، رشد ۱۰۰ درصدی طی سه ماه

گوگل به آهستگی و با تلاشی خستگی ناپذیر سعی دارد با کروم بوک های خود، قدم در بازار کسب و کار آموزش بگذارد. این کمپانی روز جمعه اعلام کرد اکنون بیش از ۲۰۰۰ مدرسه در سراسر جهان از کروم بوک های گوگل برای اهداف آموزشی بهره می برند. این در حالی است که سه ماه پیش این تعداد، تنها ۱۰۰۰ مدرسه بود.

به عنوان برخی از اهدافی که گوگل توانسته به آنها دست پیدا کند، این شرکت لیست برخی مدارسی را که اخیرا به این طرح پیوسته اند منتشر کرده است:
– مدارس Transylvania County در رورال کارولینای شمالی با ۹۰۰ ابزار
– مدرسه راهنمایی سنت توماس آکویناس در فلوریدا با ۲۲۰۰ ابزار
– Rocketship Education در منطقه ساحلی کلیفرنیا با استفاده از ۱۱۰۰ کروم بوک

البته این تنها برخی از مدارسی هستند که بیش از ۱۰۰۰ کروم بوک تهیه کرده اند و تعداد مدارسی که با چند صد یا چند ده کروم بوک به این کمپینگ پیوسته اند و یا در حال گذر از مراحل آزمایشی هستند، بسیار بیشتر از این است.

اکنون باید منتظر روزی باشیم که گوگل تعداد ابزارهای مورد استفاده در مدارس و برنامه های آموزشی را هم اعلام کند و تنها به اعلام تعداد مدارس دخیل در این طرح بسنده نکند. البته جدای از بخش آموزش، سیستم عامل کروم در سال ۲۰۱۲ بیش از هر زمان دیگری توجه صنایع را به خود جلب کرد. در این سال، سامسونگ و ایسر بیش از همه در صف اول استفاده از این سیستم عامل قرار داشتند.

البته در ماه های پایانی شاهد گسترش لیست با دو نام جدید هم بودیم. لنوو از فوریه سال گذشته به جمع مشتاقان کروم او اس پیوست و اچ پی هم در آینده نزدیک کروم بوک خود را رونمایی خواهد کرد.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !