این عبارت را در هیچ کجای مک تایپ نکنید!

به ندرت پیش می‌آید که سیستم‌عامل‌های دسکتاپ چنین اشکالات یا اصطلاحاً باگ‌های داشته باشند اما به نظر می‌رسد اپل در سیستم‌عامل مک خود یک باگ عجیب برجا گذاشته که تایپ یک عبارت خاص مساوی با کرش کردن و بسته شدن ناگهانی نرم‌افزار درحال اجرا خواهد بود.

OS-X-Lion-Crash

این عبارت را باید دقیقاً به شکل ///:File تایپ کنید؛ با حرف F بزرگ و سه تا / . این باگ که در OpenRadar گزارش شده است بر روی سیستم‌عامل OS X 10.8.2 مشاهده شده و به نظر می‌رسد کافیست این عبارت را در هر قسمتی از هر پنجره‌ای از اپلیکیشن‌های مختلف تایپ کنید تا با پیغام کرش کردن یا خروج ناگهانی مواجه شوید. تاکنون این باگ بر روی برنامه‌های گوگل کروم، سافاری، Tweetbot، TextEdit، اسکایپ و بسیاری برنامه‌های دیگر گزارش شده اما برخی برنامه‌ها مانند GIMP، فایرفاکس، Xcode، Terminal و Eclipse به نظر می‌رسد از این باگ در امان باشند.

برخی معتقدند که این باگ به دلیل مشکلی در قابلیت چک‌کردن املای کلمات یا همان SpellChecker ایجاد شده است اما از آنجایی که این مشکل را حتی در نوار آدرس سافاری که فاقد این قابلیت است می‌توان مشاهده کرد به نظر می‌رسد مشکل از جای دیگری باشد. این باگ گفته می‌شود تنها بر روی نسخه شیرکوهی از این سیستم‌عامل عمل می‌کند و نسخه‌های Lion و Snow Leopard چنین مشکلی ندارند.

شما هم اگر از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنید می توانید این باگ عجیب را امتحان کنید؛ اما اگر مشغول دیدن چندین سایت هستید بهتر است آن را در جایی به جز مرورگرتان امتحان کنید!

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !