انویدیا تبلت و تلفن هوشمند خود را تولید می‌کند؟

انویدیا هنوز نتوانسته به اندازه کوالکام در بازار ابزارهای پرتابل شامل تبلت و تلفن هوشمند جا باز کند و هنوز تراشه‌های Snapdragon کوالکام به مراتب محبوب‌تر از تگراهای انویدیا هستند. در همین راستا براساس گزارش موبایل-ریویو، انویدیا تصمیم گرفته تا خود بصورت مستقیم وارد بازار تبلت و تلفن هوشمند شده و محصولات کامل خود را وارد بازار رقابت کند.

انویدیا ممکن است برای تبلت و تلفن هوشمند نامی جدا از Tegra انتخاب کند. اما براساس این گزارش این کمپانی در تلاش است تا تبلت و تلفن کامل خود را طراحی نموده و با قیمت ارزان وارد بازار کند.  انویدیا قصد دارد تا شبیه به کارخانه های مادر چینی عمل کند و پس از طراحی تبلت و تلفن خود آن را به صورت بی نام در اختیار شرکت‌های مختلف که محصولات ارزان چینی را با نام خود به فروش می‌رسانند قرار دهد تا محصول انویدیا را با نام خود به فروش برساند.

بسیاری از کمپانی‌های چینی تبلت و تلفن‌های هوشمند را به سفارش شرکت‌های دیگر و با نام برند مورد نظر آنها تولید می‌کنند و در اختیار کمپانی‌های سفارش دهنده قرار می‌دهند. به عنوان مثال یکی از نمونه‌های داخلی تبلت‌های  Dimo است که نام برند بر روی محصول طراحی و ساخته شده قرار داده شده است.

حال انویدیا قصد دارد در اقدامی مشابه تلفن و تبلت تولید کرده و در اختیار شرکت های دیگر قرار دهد، معمولا محصولات اینچنین قیمت پایینی دارند و اگر انویدیا بخواهد در این بازار وارد شود احتمالا شاهد محصولات با کیفیت اما با قیمت پایین خواهیم بود.

در این گزارش آمده که انویدیا ابتدا دو تبلت‌ 7 و 10 اینچی را در ماه می یا ژوئن (خردادماه 92) وارد بازار خواهد کرد. برخی از این تبلت ها احتمالا نام خود انویدیا یا Tegra را نیز یدک خواهند کشید.

به این ترتیب انویدیا قادر خواهد بود تا از طریق تبلت و تلفن‌های ارزان قیمت محصولات بیشتر مجهز به تراشه تگرا 3 و تگرا 4 را به فروش برساند و احتمالا به رقیبت قدرتمند خود کوالکام نزدیک‌تر شود.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !