کوچکترین صفحه نمایش ۴ هزار پیکسلی جهان با تراکم ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ!

پیش از این شرکت ال‌جی از نمایشگر ۵ اینچی ۱۰۸۰p با تراکم پیکسلی ۴۴۰ پیکسل در هر اینچ خود رونمایی کرده بود و حتی گزارش‌ها از حضور آن در گوشی‌‌های سری باترفلای شرکت اچ.تی.سی حکایت داشت اما به لطف شرکت ژاپنی ساخت صفحه نمایش Ortus ظاهرا خیلی زودتر از اینها کیفیت خیره کننده این صفحه نمایش‌ها را خواهیم دید.

 بنابر گزارش‌های رسمی منتشر شده شرکت تولید صفحه نمایش Ortus موفق به تولید صفحه نمایش ال.سی.دی ۹.۶ اینچی با وضوح ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسلی شده است. این وضوح رکورد تراکم پیکسل ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ را در صفحه نمایش موبایل خواهد شکست تا انجا که این شرکت با افتخار اعلام کرده است که این صفحه نمایش کوچکترین صفحه نمایشی است که قادر به نمایش تصایور چهار هزار در دو هزار پیکسلی است.

در عین حال زاویه دید ۱۶۰ درجه‌ای این صفحه نمایش نمی‌تواند همچنان به زاویه دید صفحه نمایش‌های موسوم به IPS برسد. این صفحه نمایش ۷۲ درصد حیطه رنگ‌های فرمت NTSC را پوشش می‌دهد و خب الیته برای پوشش رنگ فرمت sRGB کاملا کافی و مناسب به نظر می‌رسد. بنابر اعلام این شرکت نمونه اولیه این صفحه نمایش تا ماه آینده عرضه خواهد شد اما برای کسانی که برای دیدن نمونه این صفحه نمایش اشتیاق بیشتری دارند شانش دیدن نمونه‌ای از آن را در نمایشگاه الکترونیکا مونیخ که از سیزدهم نوامبر آغاز خواهد شد، خواهند داشت.

 

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !