آرشیو برای اکتبر 24th, 2013

سامسونگ 40 میلیون دستگاه گلکسی اس 4 فروخت

مدیرعامل سامسونگ، JK Shine بالاخره به شایعات مرتبط با فروش تلفن گلکسی اس 4 خاتمه داد و خبر از رکورد جدید این شرکت در استقبال جهانی از گلکسی اس 4 داد. سامسونگ اعلام نمود که تا به امروز بیش از 40 میلیون دستگاه از تلفن گلکسی اس 4 را به فروش رسانده است.

درست زمانی که کلیه شایعات به عدم استقبال قابل ملاحظه کاربران از تلفن گلکسی اس 4 سامسونگ اشاره داشتند، این کمپانی رسما اعلام نمود که 40 میلیون دستگاه از تلفن پرچمدار خود را به فروش رسانده است.

شایعات به فروش پایین گلکسی اس 4 و تلاش سامسونگ برای عرضه زودهنگام گلکسی اس 5 در اوایل سال 2014 اشاره داشتند که احتمالا با انتشار این خبر، S5 نیز در همان زمان بندی همیشگی عرضه خواهد شد.

به این ترتیب سامسونگ توانست رکورد فروش 30 میلیون دستگاهی تلفن گلکسی اس 3  را با جایگزین آن یعنی گلکسی اس 4 بشکند. به این ترتیب انتظار می‌رود فروش Galaxy S4 تا پایان سال جاری به حدد 50 میلیون دستگاه برسد.

مدیرعامل سامسونگ همچنین به مشکل به وجود آمده برای باتری برخی از تلفن‌های گلکسی اس 4 اشاره کرد و گفت که در حال جایگزین نمودن تامین‌کنندگان باتری است تا مشکل گرم شدن بیش از حد باتری و از بین رفتن آن را حل کند. این مشکلی است که طی روزهای اخیر برخی از خریداران گلکسی اس 4 با آن مواجه شدند که به موجب آن سامسونگ مجبور به تعویض باتری‌ آن‌ها شد.

رندری منتسب به تبلت جدید گوگل و ایسوس؛ آیا این نکسوس ۱۰ است؟

بر خلاف نکسوس ۵ که تصاویر و اطلاعات نسبتا زیادی از آن تا کنون لو رفته است، تبلت ۱۰ اینچی جدید گوگل تا کنون مهره ای سر بسته بوده. به تازگی تصویری رندر شده از یک تبلت در اینترنت منتشر شده که لو دهندگان آن را متعلق نکسوس ۱۰ گوگل می دانند.

nexus_10

والپیپر دستگاه همانند تصویر لو رفته نکسوس ۵ است، اما ظاهر شواهد اندکی گمراه کننده هستند. برای مثال در این تصویر تغییرات اندروید ۴.۴ یا همان کیت کت به هیچ وجه دیده نمی شود. نوار دکمه های کنترل اندروید در پایین صفحه، شفاف نیستند و نوار منوی بالا صفحه نیز همچنان سیاه باقی مانده است.
گوگل اولین نسخه از نکسوس ۱۰ را به کمک سامسونگ تهیه کرد، اما به نظر می رسد که غول دنیای اینترنت چندان از همکار کره ای خود رضایت ندارد و برای نسخه جدید این تبلت می خواهد به سراغ ایسوس برود؛ همان شرکت تایوانی که با نکسوس ۷ توانست گرد و خاکی دیدنی در دنیای گجت ها بر پا کند. آنطور که شنیده می شود ایسوس این محصول را قرار است با نمایشگر ۱۶۰۰ × ۲۵۶۰ پیکسل عرضه کند.

چندی پیش شما را در جریان مراسم گوگل در تاریخ ۳ آبان قرار دادیم، اما به نظر می رسد که این همایش (بامداد فردا) تنها به گوگل پلی اختصاص دارد و قرار نیست تا محصول سخت افزاری جدیدی در آن معرفی شود. به هر ترتیب باید تا فردا صبح منتظر بمانیم، شاید گوگل برای همه ما سورپرایز هایی را در آستین داشته باشد.

تبلیغ عجیب مایکروسافت در مرکز لندن: یک سرفیس ۳۸۳ اینچی!

surface

همه از عشق ازلی مایکروسافت به نمایشگرهای بزرگ مطلع هستیم. از کامپیوتر ۸۲ اینچی Pixel PC مبتنی بر ویندوز ۸  گرفته تا نمایشگرهای بزرگ با کینکت داخلی؛ حتما نمایشگر ۸۰ اینچی و لمسی بیل گیتس را هم به خاطر دارید.

اما از اینها که بگذریم، می رسیم به شاهکار امروز این شرکت، یعنی برپایی یک نمایشگر ۳۸۳ اینچی در مرکز لندن، با ۸.۲۲ متر عرض و ۵.۱۸ متر ارتفاع!
این نمایشگر در نزدیکی ستون یادبود لرد نلسون در میدان ترافالگار لندن بر پا شده و آثار قدیمی پیرامون خود را -به خصوص در شب- تحت تاثیر قرار می دهد. جلوی نمایشگر هم یک تایپ کاور ۲ با اندازه ای بزرگ قرار دارد و مایکروسافت به بچه مدرسه ای ها امکان باز با این کیبورد را داده؛ یک جور بازی تکمیل اسپل کلمات با ایستادن روی دکمه ها.