آرشیو برای اکتبر 19th, 2012

با Google Drive آشنا شوید

گوگل از روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت سرویس تازه خود، گوگل درایو، را به کاربرانش عرضه کرد. سرویسی که به کاربران گوگل این امکان را می‌دهد که به طور رایگان پنج گیگا بایت فضای اینترنتی را به فایل‌های خود اختصاص دهند و علاوه بر امکان ایجاد و ویرایش این فایل‌ها، آنها را با دیگر کاربران گوگل به اشتراک بگذارند.
 
گوگل درایو که به نظر، فاز تازه‌ای از سرویس اینترنتی اسناد گوگل (Google Docs) است، از روز سه‌شنبه در اختیار کاربران گوگل قرار گرفته و همه کاربران به تدریج به آن دسترسی خواهند داشت.
 
تا پیش از این کاربران گوگل می‌توانستند از سرویس اسناد گوگل برای ذخیره، ایجاد و ویرایش فایل‌های متنی، جداول و نمودارها و نیز چارت‌ها و پرسش‌نامه‌های اینترنتی استفاده کنند و علاوه بر آن تصاویر، فایل‌های پی‌دی‌اف و ویدئوهای خود را در بخش اسناد گوگل ذخیره و برای استفاده با دیگران به اشتراک بگذارند.
 
اما گوگل درایو که یک درایو مجازی را نیز بر کامپیوتر یا لپ‌تاپ شخصی شما ایجاد می‌کند، چیزی فراتر از محفظه‌ای برای ذخیره اسناد خواهد بود.
 
همه چیز بر فراز ابرها
 
ایده ذخیره اسناد و فایل‌های شخصی روی اینترنت (یا به زبان استعاره ابر) چندان ایده تازه‌ای نیست و حتی پیش از گوگل سرویس‌هایی مانند دراپ‌باکس، اختصاص فضایی رایگان برای ذخیره‌سازی اسناد را امکان‌پذیر کرده بودند.
 
اما در سرویس تازه گوگل علاوه بر این امکان دسترسی به محتوای درایو مجازی‌تان، با هر دستگاهی که به اینترنت متصل هستید، امکان ایجاد و ویرایش فایل‌ها توانایی بی‌مانندی به شما می‌بخشد.
 
علاوه بر امکاناتی که تاکنون در سرویس اسناد گوگل از آن بهره‌مند بودید، گوگل اکنون سرویس پیکسلر (Pixlr) را در اختیار کاربران گوگل درایو قرار داده است که نرم‌افزاری قدرتمند، همچون فتوشاپ، برای ویرایش، جلوه‌پردازی و بازآرایی عکس است.
 
به این معنا شما دیگر نیاز نخواهید داشت که حتی برای ویرایش عکس‌های خود، آن را به رایانه شخصی منتقل کنید و با ابزاری چون فتوشاپ به کار بر روی آن بپردازید.
 
این ویژگی از جمله به کمک کاربران سیستم عامل کروم می‌آید. سیستم عامل کروم تنها مجهز به مرورگری اینترنتی است. ایجاد و ویرایش هر فایلی در آن مستلزم استصال به اینترنت است.
 
شاید تا پیش از این کاربران سیستم عامل کروم چاره‌ای نداشتند جز آن که تصاویر خود را ابتدا در نرم‌افزارهای آن‌لاینی مثل پیکسلر و پیک‌نیک، ویرایش کنند و سپس آن را در سرویس‌های آن‌لاینی چون سرویس اسناد گوگل یا پیکاسا ذخیره کنند، اما با گوگل درایو آنها همه این امکانات را یک‌جا خواهند داشت.
 
ضمن این که از هفته گذشته، گوگل پیک‌نیک را هم که از بهترین سرویس‌های جلوه‌پردازی تصاویر روی اینترنت بود، به مجموعه پیکاسا اضافه کرد و اکنون کاربران پیکاسا هم توانایی بیشتری در جلوه‌پردازی و بازآرایی تصاویر خود دارند.

نکاتی در مورد ویندوز 8

یک موسسه تحقیقاتی اعلام کرده که ویندوز جدید مایکروسافت برای بسیاری از کاربران کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ یک محصول بی ربط بوده و این کاربران از ویندوز ۷ به ویندوز جدید مهاجرت نخواهند کرد.
آنها هشدار می دهند که مایکروسافت در فروش سیستم عامل جدیدش با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. به خاطر اینکه این شرکت قصد دارد بهترین های دو دنیای موبایل و کامپیوترهای رومیزی را با هم و در قالب یک سیستم عامل ارایه کند.
این شرکت پیش بینی می کند در سال ۲۰۱۲ از هر ده کاربر ویندوز ۷ فقط یک نفر به ویندوز جدید مهاجرت کند. مدیر این شرکت می گوید: “مشتری ها از خودشان سوال می کنند ویندوز ۸ چه چیز جدیدی برای کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ من خواهد داشت؟ و تنها چیز جدیدی که آنجا خواهند دید فروشگاه اپلیکیشن ویندوز است.”
آنها می گویند که مشکل سازگاری نرم افزارها با ویندوز جدید هم دلیل دیگری برای عدم آپگرید به ویندوز جدید خواهد بود. از طرف دیگر ویندوز ۸ از پردازشگرهای ARM پشتیبانی می کند و آن را روی تبلت ها هم خواهیم دید اما در اینجا هم مشکل دیگری وجود دارد، با وجود اجرا شدن ویندوز جدید روی تبلت ها، نرم افزارهای فعلی که برای ویندوز نوشته شده اند روی پردازشگرهای ARM کار نخواهند کرد.
بنابراین برای اینکه نرم افزارهای فعلی ویندوز روی تبلت های ویندوزی با پردازشگر ARM کار کنند نیاز به بازنویسی آنها وجود دارد. آنها پیش بینی می کنند که تمام این مشکلات سبب می شود ما تا سال ۲۰۱۳ شاهد شروع آپگرید کاربران به ویندوز جدید نباشیم.
البته فراموش نکنید که این پیش بینی در مورد کاربران کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ است و باید از بُعد تبلت ها هم به ویندوز ۸ نگاه کنیم. از طرف دیگر مایکروسافت هم از همین الان بازاریابی اش را برای ویندوز جدید شروع کرده و این روزها اخبار جالبی از محصول جدید به گوش می رسد. باید ببینیم که در نهایت پیش بینی این موسسه تحقیقاتی درست از کار در می آید یا مایکروسافت فروش موفقی خواهد داشت

مطلبی در باره گوگل و لینک های مشکل دار

زمانی بود که برای تمامی سئوکارها سئو بسیار راحت تر بود زمانی که شاید هیچ نگرانی خاصی در مورد لینک ها وجود نداشت تمامی نگرانی ها مربوط میشد به مطالب سایت.زمانی بسیار نزدیک که لینک بیلدینگ بسیار ساده تر بود و به راحتی با خرید لینک میتوانستید به رنک های بالا برسید اما از یک ماه پیش همه چیز تغییر کرد و گوگل با کارهای جدید خود همه را متعجب کرد.
گوگل پاندا
ایا شما با این پیغام رو به رو شده اید؟
Google Webmaster Tools notice of detected unnatural links to http://www.yoursite.com
Dear site owner or webmaster of http://www.yoursite.com/,
We’ve detected that some of your site’s pages may be using techniques that are outside Google’s Webmaster Guidelines.
Specifically, look for possibly artificial or unnatural links pointing to your site that could be intended to manipulate PageRank. Examples of unnatural linking could include buying links to pass PageRank or participating in link schemes.
We encourage you to make changes to your site so that it meets our quality guidelines. Once you’ve made these changes, please submit your site for reconsideration in Google’s search results.
If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request.
If you have any questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.
Sincerely,
Google Search Quality Team
خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم چه شده است باید گفت خوب بازی تموم شده و گوگل خیلی شدید در حال برخورد با سایت ها میباشد خیلی از سایت ها برای انها اخطار Penalty ارسال شده و خیلی ها هم Penalized شده اند.شما باید این لینک ها را حذف کنید ویا با رنک خود خداحافظی کنید.
سوال اولی که پیش میاد این است که چرا سایت شما این پیغام را دریافت کرده است؟
دلایل زیادی برای دریافت این پیغام وجود دارد اما میتوان انها را در چند مورد زیر خلاصه کرد:
۱. Anchor Text های مشابه و تکراری در سایت های گوناگون
۲. لینک های ضعیف از سایت های مختلف
۳. محتوای ضعیف و تکراری
۴. محتوای نامربوط به سایت
۵. لینک های نامربوط به سایت
۶. سایت هایی که بدون رنک میباشند و از سایت های با رنک بالا لینک دریافت کرده اند که خلاصه میشود در خرید بک لینک
۷. یک مورد هم هست که کاملا براساس حدس و گمان میباشد و انهم این است که محتوا و قالب و کلا سایت شما به قدری ضعیف هست که گوگل از خود سوال میکند چرا واقعا کسی باید بخواهد از این سایت استفاده کند؟
شاید دلایلی دیگر هم باشد اما هنوز اطلاعات دقیق تری در مورد گونه های دیگری از سایت ها که در این دسته بندی  قرار ندارند موجود نیست.
سوال مهم تر این است که پس از دریافت این پیام باید چه کار کنیم؟
خود گوگل در پیام خود راه حل سریع را به شما توصیه کرده است شما باید درخواست بازبینی ارسال کنید به گوگل اما درخواست بازبینی دارای شرایطی میباشد که در پایین انها را ذکر میکنیم شما ابتدا انها را انجام دهید و سپس برای گوگل درخواست بازبینی ارسال کنید:
۱. لینک های ضعیف را از سایت حذف کنید
۲. بک لینک نخرید و یا اگر میخرید کوتاه مدت نخرید ( از طرف ما خرید بک لینک به هیچ وجه توصیه نمیشود )
۳. پست های خود را بررسی کنید و سعی کنید در پست ها به سایت های دیگر به عنوان منبع لینک بدهید اصلا مهم نیست که لینک های شما Follow هستند یا Nofollow
4.  پست های خود را مورد بررسی قرار دهید و در انها محتوای قوی تری قرار دهید سعی کنید تصاویر را به پست خود حتما اضافه کنید
پس از انجام این کارها به گوگل درخواست بازبینی ارسال کنید اما در درخواست خود:
الف ) روراست باشید دروغ نگویید
ب ) کامل توضیح دهید که چه کار دارید در سایت خود میکنید
سوال های دیگری هم پیش میاید که این روزها با انها روبه رو شده ایم که به بررسی انها میپردازیم.
سایت من خیلی خوب دارد پیش میرود هیچ اخطاری دریافت نکرده ام من هم نگران باشم؟
جواب بله است همه باید نگران باشند شما با هر لینکی که به وبسایت های دیگران میدهید باید نگرانی باشید با هر لینکی که دریافت میکنید باید نگران باشید.تنها لینک های مورد پسند هستند که واقعا یک دلیل منطقی برای انها وجود داشته باشدوبهتر است بدانید گوگل وقتی به یک لینک برخورد میکند ۲ ۳ کلمه قبل و بعد از انرا میتواند بخواند گوگل حتی میتواند CSS را هم بخواند همه اینها دلیلی هستند که به شما اثبات کنند گوگل را دست کم نگیرید.
من میتوانم با لینک به وبسایت های دیگران صدمه بزنم؟
در تئوری جواب شما بله است اما مطمئن باشید گوگل ساده نیست وقتی گوگل میتواند فایل های CSS را بخواند شکی نیست که فرق بین لینک های واقعی و اسپم را متوجه میشود.
خظاب به شرکت های سئو:
با مشتریان خود روراست باشید با روندی که گوگل پیش گرفته دانسته ها و تجربیات خیلی از ما دیگر مفید نیست و باید قدم به قدم با اصول گوگل پیش برویم سعی نکنید با روش های غیر اصولی و قدیمی با بیان این که تجربیات من چیز دیگری ثابت کرده خود و مشتری خود را گول بزنید زیرا در هر تجربه ای خطایی هست و تجربه تنها در صورتی درست است که شما قوانین را تعیین کنید و در حال حاضر ما فقط دنبال کننده قوانین هستیم و گوگل تعیین کننده قوانین.
از لینک زیر میتوانید اطلاعات کافی را به دست آورید:
Google
اپدیت ۱ ) در ارتباط که با دوستان اخطار دریافت کرده داشتیم متوجه شدیم به ایمیل درخواست بازبینی پاسخ داده شده است.کاربری که درخواست بازبینی داده است تمام لینک های خارجی خود که مربوط میشده به تبادل لینک و فروش بک لینک پاک کرده است.گوگل در پاسخ به درخواست انها گفته است که تنها پاک کردن لینک های سایت کافی نیست بلکه باید تمامی لینک های مشکوکی که به سایت انها Point میشده نیز پاک شود و سپس درخواست بازبینی ارسال شود.متن میل در زیر آمده است:
  …..Dear site owner or webmaster of
We received a request from a site owner to reconsider ….. for compliance with Google’s Webmaster Guidelines.
We’ve reviewed your site and we still see links to your site that violate our quality guidelines.
Specifically, look for possibly artificial or unnatural links pointing to your site that could be intended to manipulate PageRank. Examples of unnatural linking could includebuying links to pass PageRank or participating in link schemes.
We encourage you to make changes to comply with our quality guidelines. Once you’ve made these changes, please submit your site for reconsideration in Google’s search results.
If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request.
If you have additional questions about how to resolve this issue, please see ourWebmaster Help Forum for support.
Sincerely,
Google Search Quality Team
در بالا گوگل به چند لینک جدید ارجاع داده است که مهم ترین انها مربوط میشود به لینک های غیرطبیعی و توضیحات ان.
گوگل در ان مقاله ۳ نوع لینک را غیرطبیغی خوانده است:
الف ) لینک به سایت های اسپمر و با محتوای اسپم ( غیراخلاقی و … )
ب ) لینک هایی که به هدف ایجاد و به دست اوردن پیج رنک بالا میباشند
ج ) تبادل لینک های بیش از حد و غیر معقول ( من به شما لینک میدهم و شما به من لینک بدهید )
گوگل خود پاسخ این سوال که چه لینک هایی خوب هستند را نیز داده است
گوگل گفته است لینک هایی مفید هستند که اولا یک طرفه باشند و هیچ گونه محتوای اسپم در انها نباشد و دوما از طریق محتوای قوی به دست بیایند و شما بتوانید با پست های خود لینک بدست بیاورید.
و در اخر هم گوگل حرف همیشگی خود را تکرار کرده است و انهم این میباشد که مهم نیست چه تعداد سایت به شما لینک میدهند مهم این است که چه سایت هایی و با چه ارزشی به شما لینک میدهند.
پس نتیجه گیری ساده این میشود که برای درخواست بازبینی زیاد عجله نکنید.

پیشرفته‌ترین مک بوک apple رونمایی شد

سرعت بالا، ضخامت اندک، ۷ ساعت باطری بی‌نیاز از شارژ برخی از ویژگی‌های آخرین “مک بوک پرو” کمپانی “اپل” است. ایرادات دستیار صوتی “سیری” نیز اصلاح شده و سیری بر روی آیپد نیز قابل استفاده خواهد بود.
لپ‌تاپی با سرعت بیشتر، نازک‌تر، امکان ویدیو چت “فیس تایم” و خدمات “سیری” پیشرفته‌تر بر روی آیفون، مهم‌ترین ویژگی‌های آخرین محصولات کمپانی “اپل” است که روز دوشنبه، ۱۱ ژوئن ۲۰۱۲ در شهر سان‌فرانسیسکو رونمایی شد.
 
تیم کوک، رئیس هیئت مدیره‌ی “اپل” از آخرین  و پیشرفته‌ترین “مک بوک پرو” ساخت اپل رونمایی کرد. کوک توضیحات رونمایی را با این جمله آغاز کرد:« این مجهزترین لپ‌تاپی است که در تاریخ اپل ساخته‌ایم.»
 
آخرین مک‌بوک ساخت اپل، ۱۵.۵ اینچی است و ۱۶ گیگابایت حافظه دارد. مک بوک پرو تازه، ۷۶۸ گیگابایت ذخیره فلش داخلی دارد و از امروز (سه‌‌شنبه ۱۲ ژوئن) راهی بازار می‌شود.
 
مک‌‌بوکی پرسرعت‌تر از دیگر لپ‌تاپ‌های جهان
 
این لپ‌تاپ که با نام “رتینا مک بوک پرو” شناخته می‌شود، کیفیت تصویری‌ای بهتر از هر لپ‌تاپ دیگری در بازار دارد. فیل شیلر، معاون بخش بازاریابی اپل درباره‌ی این محصول جدید به “سی ان ان” گفت: « این لپ‌تاپ بیش از سایر لپ‌تاپ‌های فعلی جهان شارژ باطری را نگاه خواهد داشت. با رتینا مک بوک پرو کاربران می‌توانند تا ۷ ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد، از لپ‌تاپ خود استفاده کنند.»
کمپانی “اپل” که پیش از این سبک‌ترین و نازک‌ترین لپ‌تاپ جهان یعنی “مک بوک ایر” را روانه‌ی بازار کرد، در مراسم رونمایی اعلام کرد که “رتینا مک بوک پرو” نیز هم‌وزن “مک بوک ایر” است و با همان وزن کم، قابلیت‌هایی فراتر از محصولات مشابه دیگر در بازار دارد.
 
فیل شیلر در نشست رونمایی محصول جدید به خبرنگاران گفت: «رتینا مک بوک پرو از سایر مک‌بوک‌های بازار لااقل ۶۰ درصد سریع‌تر است و با مانیتورهای ۱۳ اینچی نیز به بازار عرضه خواهد شد.»
 
برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از آن بود که اپل در این نشست، از نسخه‌های تازه‌ی “مک بوک ایر” نیز رونمایی خواهد کرد. با این‌حال هیچ صحبتی از ارائه‌ی مک بوک ایرهای تازه در این نشست مطرح نشد.
 
تیم کوک، رئیس هیئت‌مدیره‌ی اپل در صحبت‌های پایانی خود در نشست رونمایی گفت:«محصولاتی که ما تولید می‌کنیم با همراهی اپلیکیشن‌هایی که شما طراحی می‌کنید، می‌تولنند جهان دیجیتال و کیفیت زندگی را به شکلی بنیادی تغییر دهند و فکر کردن به این امکان باعث می‌شود که من هر روز با شعف از خواب بیدار شوم.»
 
تیم کوک در این نشست اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون شناسه‌ی کاربری در “اپ استور” که فروشگاه آنلاین برای خرید اپلیکیشن با استفاده از لپ‌تاپ‌ها، آیفون و آیپدهای اپل است، ثبت شده و فعال است.
 
در حال حاضر بیش از ۶۵۰ هزار اپلیکیشن در “اپ استور” موجود و در دسترس کاربران است. تیم کوک اعلام کرد که “اپ استور” حالا بیش از هر فروشگاه آنلاین دیگری در عرصه‌ی اینترنت، کاربر دارد.
 
بعد از مرگ استیو جابز، بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره‌ی پیشین “اپل” که خلاقیت و تلاش‌های او “اپل” را به گران‌بهاترین شرکت فن‌آوری جهان و پیش‌گام در نوآوری‌های دیجیتال تبدیل کرد، این اولین مراسم رونمایی و کنفرانس بزرگ اپل بود.  سخنرانی‌های پرشور استیو جابز در  مراسم‌رونمایی از محصولات تازه‌ی اپل، میلیون‌ها بیننده داشت.
 

“اپل” اعلام کرد که نسخه‌ی به‌روز شده “سیری” اشکالات نسخه‌ی پیشین را ندارد و دستیار صوتی “سیری” حالا قابل استفاده در آیپد نیز هست.
 
تحلیل‌گران فن‌آوری و اینترنت سخنرانی تیم کوک را مجمموعا “قابل قبول” ارزیابی کردند، هرچند که بیشتر تحلیل‌گران معتقدند تیم کوک کاریزمای شخصیتی استیو جابز و شور و هیجان او را ندارد.
 
دستیار صوتی “سیری” نیز به‌روز شد
 
در نشست رونمایی روز یک‌شنبه “اپل”، تیم کوک و فیل شینلر از اصلاح ایرادات و به‌روز کردن دستیار صوتی “سیری” که ویژه‌ی آیفون “۴ اس” است نیز خبر دادند. با “سیری” کاربران آیفون ۴ اس می‌توانند به شکل صوتی با گوشی در تماس باشند و آیفون به شیوه‌ی صوتی کاربر را راهنمایی کند.
 
کاربران انتقادهای بسیاری از این امکان آیفون دارند و می‌گویند برخلاف وعده‌های اپل، این دستیار صوتی عملا کارایی چندانی ندارد و در بسیاری موارد یا از راهنمایی صوتی کاربر ناتوان است یا به شکلی نادرست و پرابهام به سوال کاربر پاسخ می‌دهد. حتا یکی از کاربران در آمریکا از اپل بابت “سیری” شکایت کرده و خواهان غرامت چندهزار دلاری شد.
 
“اپل” اعلام کرد که نسخه‌ی به‌روز شده “سیری” اشکالات  نسخه‌ی پیشین را ندارد و دستیار صوتی “سیری” حالا قابل استفاده در آیپد نیز هست.
 
 اپل گفت که نسخه‌ی  پیشرفته سیری بر روی سیستم عامل “آی او اس ۶” که از پاییز آینده بر روی آیفون‌ها و آیپدهای اپل ارائه می‌شود، قابل استفاده خواهد بود.
 
دستیار صوتی “سیری” در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی ارائه شده است.  تیم کوک در این نشست اعلام کرد که نسخه‌ی به‌روز شده به زبان‌های چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و کره‌ای نیز ارائه خواهد شد.
 
در نسخه‌ی تازه کاربران می‌توانند استاتوسی را که می‌خواهند در فیس‌بوک بنویسند یا توئیت خود را به “سیری” بگویند و این دستیار صوتی استاتوس موردنظر را، خود تایپ کرده و به‌روز می‌کند.  “سیری” در نسخه‌ی پیشرفته‌ی خود به کاربر گزارش صوتی بازی‌های ورزشی را نیز اعلام کرده و برای مثال می‌گوید در بازی بسکتبال بین دو تیم، چند گل ردوبدل شده و چه کسانی گل زده‌اند.
 
“اپل” همچنین اعلام کرد که امکان ویدیو چت “فیس تایم” بر روی آیفون ‌و آیپد که در حال حاضر تنها با استفاده از “وای فای” قابل استفاده است، به زودی با استفاده از اینترنت شبکه‌ای گوشی‌های تلفن همراه نیز قابل استفاده خواهد بود.

دزدی پانصد هزار یورویی هکر فرانسوی با انتشار اپلیکیشن‌های جعلی اندروید

شاید شما هم بارها شنیده‌اید که پلتفرم اندروید به علت متن باز بودن علیرغم ایجاد آزادی بیشتر برای کاربرانش بیشتر نسبت به بدافزارها و اپلیکیشن‌های جعلی آسیب‌پذیر است. اخیراً یک هکر فرانسوی جوان که تنها بیست سال دارد موفق شده با نوشتن اپلیکیشن‌های جعلی با روش ‌های مختلف مبلغ ۵۰۰ هزار یورو ( حدود ۶۵۳ هزار دلار) را از بیش از ۱۷۰۰۰ قربانیش از سال ۲۰۱۱ تاکنون به جیب بزند.

طریقه کار این هکر این‌گونه بوده که او در زیرزمین خانه پدریش کار می‌کرده و با نوشتن اپلیکیشن‌هایی بسیار شبیه به اپلیکیشن‌های محبوب پولی اما به صورت رایگان فایل‌های apk مخرب را در فضای اینترنت انتشار می‌داده و به این ترتیب گوشی‌ها و دیگر دستگاه‌های اندرویدی را آلوده می‌کرده است. این اپلیکیشن‌ها پس از نصب در دستگاه میزبان اقدام به ارسال پیامک‌های ناخواسته‌ای به شماره‌های با تعرفه‌ی بالا یا Premium-Rate Number ها می‌کرده است؛ این شماره‌ها که تعرفه‌ای بسیار بالاتر از پیامک معمولی دارند معمولاً برای سرویس‌های مخابراتی و یا خصوصی مانند ارسال اخبار، هواشناسی و … استفاده می‌شود و چندین شماره خاص در اختیار شخص هکر بوده‌است. همچنین علاوه بر این روش هکر جوان داستان تمامی نام‌های کاربری و پسورد‌ها و همچنین مشخصات کارت‌های بانکی کاربران را در پرداخت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های بازی و قمار را از این طریق برای خودش ارسال می‌کرده است.

هکر مذکور پس از بازداشت به تمامی جرایمش اعتراف کرده و عنوان کرد که این کارها را برای پول انجام نمی‌داده و انگیزه اصلی او علاقه فراوان به کامپیوتر بوده و می‌خواهد یک برنامه‌نویس موبایلی شود. جالب اینجاست که گفته می‌شود او هیچ‌گونه تحصیل یا آموزشی را در این زمینه ندیده بوده و تنها با نبوغش موفق به این‌کار شده است.

اعلام لیست گوشی‌های اکسپریای سونی قابل آپدیت به اندروید ۴.۱ جیلی بیلی

اگر شما نیز از دارندگان یکی از گوشی‌های اکسپریای سونی هستید و برای دریافت آپدیت اندروید ۴.۱ جیلی بیلی روزشماری می‌کنید امروز سونی لیست گوشی‌های قابل آپدیت به اندروید ۴.۱ را اعلام کرده‌ است که می‌توانید در ادامه مطلب آن را بخوانید.

بر طبق اعلام سونی گوشی‌های جدید سونی یعنی Xperia T، Xperia TX و Xperia V زودتر از بقیه در اواسط یک چهارم اول سال ۲۰۱۳ یعنی زمستان امسال این آپدیت حیاتی را دریافت خواهند کرد. پس از آن نوبت به نسخه‌های جهانی گوشی‌های Xperia S، Xperia acro S، Xperia ion، Xperia P، Xperia GO و Xperia J می‌رسد که البته تاریخ عرضه آپدیت هنوز مشخص نشده است.

سونی همچنین اعلام کرده که متأسفانه گوشی‌های سری ۲۰۱۱ اکسپریا مانند Xperia Arc S، Xperia Pro، Xperia Mini، Xperia PLAY و … که آپدیت اندروید ۴.۰ بستنی ساندویچی را پیش از این دریافت کرده‌اند به اندروید ۴.۱ آپدیت نخواهند شد. این تصمیم سونی که تقریباً قابل پیش‌بینی بود به گفته سونی به این علت است که سونی قادر نخواهد بود تجربه و کارایی مدنظرش را با اندروید ۴.۱ در این گوشی‌ها تضمین کند. پس اگر صاحب یک اکسپریای ۲۰۱۱ هستید تنها راه استفاده از رام‌های کاستوم البته با کمی ریسک است.

باعث کمی تعجب و ناامیدی است که گوشی‌ Xperia J با پردازنده قدیمی تک هسته‌ای یکی گیگاهرتزی Cortex-A5 آپدیت را دریافت کرده و گوشی‌هایی مانند Xperia Arc S آپدیت نشده و جای گوشی‌های دوهسته‌ای مانند Xperia Sola و Xperia U نیز در لیست سونی خالی است.

Source: GSMArena

تهیه محلول تمیز‌کننده مانیتور ارزان و کارا در منزل

هرچند ممکن است این مسأله کاملاً عمومی‌ نباشد اما یکی از بیشترین هزینه‌های انجام شده توسط کاربران دستگاه‌های الکترونیکی، تهیه مواد تمیزکننده است. چرا؟ چون کاربران از آن‌ها برای تمیز کردن تلفن‌همراه، صفحه‌نمایش رایانه، کیبورد و یا ماوس استفاده می‌کنند. موادی که قسمت اعظم آن از آب و الکل تهیه شده است.

با صرف هزینه ای بسیار کم، شما می‌توانید مقدار زیادی تمیز‌کننده صفحه‌نمایش مؤثر و قدرتمند در منزل تهیه کنید و با تقسیم آن، تمیزکننده را در منزل، محل‌کار و یا سفر به کار بگیرید.

آنچه شما برای ساخت تمیز‌کننده به آن نیاز دارید به شرح زیر است:

  • ۲۲۵ گرم الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد (الکل مالشی)
  • ۲۲۵ سی‌سی آب مقطر
  • یک بطری کوچک اسپری خالی
  • وسایل اضافه مانند ماژیک و کاغذ برای لیبل‌گذاری

نکته اصلی در ساخت تمیز‌کننده خانگی، استفاده از آب‌ مقطر است. استفاده از آب‌های غیر خالص (غیر مقطر) باعث می‌شود که بعضی املاح و پس‌ماندهای معدنی آب بر روی صفحه نمایش باقی بمانند.

ساخت تمیز‌کننده بسیار آسان است. مقداری از الکل را با مقداری مشخص از آب مقطر در بطری بریزید، آنرا به خوبی تکان دهید و سپس تمیز‌کننده آماده استفاده است.

یک راهکار: اگر به الکل ایزوپروپیل دسترسی ندارید، می‌توانید از سرکه معمولی استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید که محلول تمیز‌کننده با سرکه، آنچنان بوی مطبوعی ندارد و زمان زیادتری نیز برای خشک‌شدن آن از روی صفحه‌نمایش لازم است.

اگر هر دو‌ ترکیب را ساختید، حتماً بر روی آن‌ها علامت‌گذاری کنید تا از یکدیگر مشخص باشند.

نکته: حتماً قبل از استفاده از این‌ ترکیب در مورد استفاده از الکل اطلاعات کسب کنید چرا که بعضی از تولیدکنندگان در مورد مصرف زیاد الکل در محلول‌ها برای چربی‌زدایی هشدار داده‌اند. در صورت لزوم، تنها از آب مقطر استفاده کنید و برای پاک کردن لکه‌های سمج از‌ ترکیب الکل معمولی و آب استفاده نمایید.

گوگل در صدر لیست بهترین شرکت‌ها برای مهندسین نرم‌افزار

یکی از مهمترین عوامل ایجاد رضایت‌مندی از شغل، حقوق و مزایای آن است که می‌تواند شرایط سخت و پراسترس را برای فرد، قابل‌ تحمل‌تر کند. تا مدتها یکی از علاقه‌مندی‌های من بررسی وضعیت حقوقی شغل‌های مشابه با کار خودم در نقاط مختلف دنیا بود. حالا یک شرکت پژوهشی، نتایج تحقیقی را منتشر نموده که در آن بهترین شرکت‌ها برای کار کردن مهندسین نرم‌افزار را در سال میلادی جاری معرفی نموده است. فکر‌ می‌کنید، کدام شرکت‌ها در این لیست هستند؟ برای یافتن پاسخ این سؤال، با زومیت همراه باشید.

 

 

بر اساس گزارش وب‌سایت کاریابی Glassdoor، گوگل در سال میلادی جاری بهترین مکان برای اشتغال مهندسین نرم‌افزار بوده است.

این تحقیق بر اساس گزارش‌های منتشر شده از میانگین حقوق و دستمزد ۱۲ ماه گذشته مهندسین نرم‌افزار شاغل در ۱۵ شرکت فعال در زمینه فناوری تهیه شده است. بر اساس همین گزارش‌ها بود که  گوگل در مقام اول، این شرکت‌ها قرار گرفت.

لیست پنج شرکت برتر و میانگین حقوق سالانه آن‌ها به مهندسین نرم‌افزار به شرح زیر است:

گوگل: ۱۲۸ هزار و ۳۳۶ دلار
فیس‌بوک: ۱۲۳ هزار و ۶۲۶ دلار
اپل: ۱۱۴ هزار و ۴۱۳ دلار
eBay (ای‌بِی): ۱۰۸ هزار و ۸۰۹ دلار
زینگا: ۱۰۵ هزار و ۵۶۸ دلار

Glassdoor،

بر اساس بیش از ۵۰۰۰ گزارش حقوق دریافت شده، اعلام نموده که میانگین دستمزد سالانه مهندسین نرم‌افزار، ۹۲ هزار و ۶۴۸ دلار است که نسبت به سال گذشته میلادی نزدیک به ۲.۵ درصد افزایش داشته است.

این وب‌سایت کاریابی همچنین در ادامه می‌افزاید که از ۱۵ کمپانی مورد مطالعه، مهندسین نرم‌افزار ۱۳ کمپانی از این که میانگین حقوقشان از میانگین حقوق کل ایالات متحده بالاتر است احساس خوبی دارند.

با وجود این گزارش، این میزان دستمزد در تمام دره سیلیکون وجود ندارد. برای مثال، دستمزد مهندسین نرم‌افزار در اینتل و آی‌بی‌ام، پایین‌تر از میانگین فوق بوده و به‌ترتیب براربر ۹۲۱۹۴ و ۸۹۳۹۰ دلار است.

منابع Glassdoor برای این تحقیق، از گزارش‌های منتشر شده از داوطلبان و به صورت ناشناس بوده است.

کمپانی‌های فیس‌بوک و لینکدین، در کنار کمپانی‌هایی نظیر SAP ،Akamai و CareerBuilder.com در لیست ۲۵ شرکت ایده‌آل برای کار قرار گرفته بودند.

چگونه iOS ۶ را جیلبریک غیردائم کنیم؟

لحظه‌ای که خیلی از کاربران اپل در انتظارش بودند، فرا رسید. کم‌کم جیلبریک‌های جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل‌ موبایل اپل، iOS 6 از راه می‌رسند. هفته گذشته، گروه Redsn0w، یکی از معروفترین هکر‌های iOS، جیلبریک غیردائم سیستم‌عامل iOS ۶ را عرضه کرد. در ادامه آموزش جیلبرک کردن iOS 6 را آموزش خواهیم داد.

نکاتی که قبل از جیلبرک iOS 6 باید بدانید:

دو نوع جیلبرک وجود دارد، نوع اول غیردائم که معمولاً زودتر ارائه می‌شود و با هر بار خاموش شدن ابزار از بین می‌رود و کاربر مجبور است مجددا از نوع عملیات جیلبرک را تکرار کند و نوع دوم دائم که برای همیشه و تا زمانی که سیستم‌عامل را بروز نکرده‌اید برروی ابزار باقی می‌ماند. این دو نسخه تفاوت‌هایی با هم دارند.

تا کنون دلیل محکمی برای صرف‌نظر کردن از جیلبریک وجود نداشته است، جز اینکه دستگاه‌های جیلبریک شده، از گارانتی شرکت اپل خارج می‌شوند که البته این مسأله برای کاربران ایرانی چندان مهم نیست. مسأله بعد این است که جیلبریک در برخی شرایط عملکرد و توانایی دستگاه شما را کاهش می‌دهد.

چند روز پیش نسخه جدید Red Snow (که به صورت Redsn0w نوشته می‌شود)، منتشر شد که به شما امکان می‌دهد iOS ۶ را در دستگاه‌هایی با پردازنده A4 یا پایین‌تر مانند: آیفون ۴، آی‌پاد تاچ نسل چهارم و آیفون 3GS جیلبریک کنید. توجه داشته باشید که این جیلبرک برروی آیفون 4S، آیفون ۵، آپید ۲ و ۳ و همینطور آیپاد تاچ‌های جدید کار نمی‌کند. این جیلبریک از نوع غیردائم و موقت است، به این معنی که اگر دستگاه شما به هر دلیل خاموش شد، برای راه‌اندازی مجدد آن، باید بعد از اتصال آن به رایانه با کابل USB، از نرم‌افزار Red Snow کمک بگیرید. توصیه می‌کنیم قبل از انجام این کار حتماً مقاله «تعریف و تفاوت بین جیل‌برک (Jailbreak) و آنلاک (Unlock) چیست؟» را مطالعه کنید.

گام اول: قبل از انجام این کار، لازم سیستم‌عامل خود را به iOS 6 ارتقا دهید. برای این‌کار می‌توانید سیستم‌عامل مخصوص آیفون، آپید یا آپیاد خود را دانلود کنید یا از آیتونز کمک بگیرید یا با مراجعه به منوی زیز عملیات بروز رسانی به iOS 6 را انجام دهید:

Setting - General - Software Update

گام دوم: دانلود نرم‌افزار Redsn0w 0.915b1

توجه داشته باشید که انجام فرآیند جیلبریک بر روی آیفون ۴، آی‌پاد تاچ نسل چهارم و آیفون 3GS به کمک این نرم‌افزار امکان‌پذیر است. اما این نسخه Redsn0w، از iOS ۶، بر روی آیفون ۵، آیفون ۴ اس، آی‌پد ۲ و ۳ و جدیدترین آی‌پاد پشتیبانی نمی‌کند.

فرآیند کار با Redsn0w شبیه نسخه‌های قبل است. اگر با آن آشنا هستید، خودتان می‌توانید بقیه کار را انجام دهید، در غیر این‌ صورت با ادامه مقاله همراه باشید.

گام سوم: جیلبریک iOS ۶ به کمک Redsn0w 0.9.15b1

دستگاه خود را خاموش کرده و آن را به رایانه متصل کنید.

نرم‌افزار Redsn0w را اجرا کنید.

برای اجرا در ویندوز، بر روی آن راست‌کلیک کرده و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید. برای اجرا در مک هم بر روی آن راست‌ کلیک کرده و Open را انتخاب کنید.

روی گزینه Jailbreak کلیک نموده و سپس گزینه Install Cydia را انتخاب کنید. حالا باید دستگاه را به حالت DFU ببرید. برای اینکار دستورالعمل نرم‌افزار را دنبال کنید. یعنی ۳ ثانیه دکمه Power را نگه‌دارید، سپس در همان حال که دکمه Power را نگه‌ داشته‌اید، به مدت ۵ ثانیه دکمه Home را نیز نگه‌دارید و در پایان دکمه Power را رها کرده و همچنان و به مدت ۱۵ ثانیه دکمه Home را نگه‌دارید.

با انجام این کار دستگاه به حالت DFU می‌رود.

سپس Redsn0w، شروع به نصب و اجرای جیلبریک می‌کند. گزینه Autoboot را انتخاب کنید تا بلافاصله پس از جیلبریک دستگاه مجدداً راه‌اندازی شود.

دستگاه شما به صورت جیلبریک شده راه‌اندازی می‌شود و آیکون سایدیا بر روی صفحه قابل مشاهده است.

تبریک می‌گوییم! حالا دستگاه شما جیلبریک شده است. سایدیا را اجرا کرده و از آن لذت ببرید.

چون دستگاه شما به صورت موقت جیلبریک شده است، در نتیجه مهم است که روش راه‌اندازی مجدد آن را پس از خاموش‌شدن‌ احتمالی بدانید.

گام چهارم: روشن نمودن دستگاه‌هایی با جیلبریک موقت به کمک Redsn0w

دستگاه خود را به رایانه متصل کرده و Reds0w را اجرا و سپس بر روی Extras کلیک کنید.

گزینه Just Boot را انتخاب کرده و دستورالعمل نرم‌افزار برای ورود به حالت DFU را دنبال نموده و تا بوت شدن دستگاه منتظر بمانید. این عملیات هر بار که دستگاه شما خاموش شود می‌بایست انجام گردد تا امکان استفاده از نرم‌افزار Cydia امکان پذیر شود.

در نهایت اگر عجله‌ای برای جیلبرک کردن ابزار خود ندارید بهتر است کمی صبر کنید تا جیلبرک دائم iOS 6 ارائه شود، تا براحتی و بصورت دائم تلفن، تبلت یا پخش کننده اپلی خود را از زندان رها کنید.