آرشیو برای سپتامبر 2nd, 2012

8 شوخی ساده و بامزه کامپیوتری برای فریب دوستانتان

Laugh at Friends

Laugh at Friends

آیا تاکنون تلاش کرده اید با استفاده از کامپیوتر، دوستان خود را سرگرم کرده و کمی با آنها شوخی کنید؟ در این مقاله تلاش شده است با اندک دانش کامپیوتری، شوخی‌های ساده و جذاب تکنولوژیکی را برایتان گردآوری کنیم تا لحظات خود و دوستانتان را با آن پر کنید. ولی قول بدهید همه شوخی‌ها را یکجا روی کامپیوتر دوستتان اعمال نکرده و پیش از آنکه دوستتان دست به خود کشی بزند، شوخی‌ها را پایان دهید.

آیکن‌های دسکتاپ را ناپدید کنید تا دوستتان کمی نگران شود

1-disapear-desktop

این شوخی بسیار ساده است و برای انجام آن فقط به چند ثانیه زمان نیاز دارید. زمانی که ماوس کامپیوتر دوستتان به دست شما افتاد، بدون اینکه کسی متوجه شود، روی Desktop کلیک راست کرده و با استفاده از گزینه View تیک مربوط به Show Desktop Icons را بردارید تا همه آیکن‌های روی دسکتاپ ناپدید شوند. همه چیز برای سرکار گذاشتن دوستتان آماده است. با این کار دوست شما تصور می کند که تمام فایل‌های روی دستکتاپ حذف شده است.

حالت کنتراست زیاد را فعال کنید

2-high-contrast-mode

با فعال کردن گزینه “High Contrast Mode” از طریق یک میانبر ساده باعث می‌شوید که بعضی از رنگ‌ها معکوس شود ( این حالت برای بهتر دیده شدن مطالب در نمایشگر کاربرد دارد). تنها لازم است کلید Shift را نگاه داشته و کلیدAlt و PrtScr را نیز به همراه آن بفشارید تا این حالت فعال شود. اگر پیغامی مشابه تصویر بالا روی صفحه ظاهر شد، دکمه Yes را کلیک کرده و کمی منتظر بمانید.

از همین سه کلید می‌توانید برای بازگشت به حالت اول استفاده کنید. درست به همین سادگی. نگاه کردن چهره دوستانتان در این حالت جالب است.

تغییر جهت صفحه نمایش

3-change-screen-oriation

به Control Panel ویندوز مراجعه کنید. در قسمت بالا سمت راست درست همان قسمتی که گزینه View by وجود دارد گزینه large icons را انتخاب کنید؛ توجه داشته باشید که این گزینه به صورت پیش فرض بر روی Categories تنظیم شده است. حالا بر روی آیکن Display کلیک کنید. از انتخاب‌های موجود در سمت چپ، گزینه Change display settings را انتخاب کرده و در صفحه ای که باز می‌شود از منوی آبشاری Orientation، گزینه سومLandscape (flipped) را انتخاب نمایید و در حالی که نمایشگرتان تصاویر را بر عکس نشان می‌دهد، گزینه Keep Changes را کلیک کنید.

جالب ترین قسمت این شوخی زمانی است که دوست شما برای بازگرداندن نمایشگرش به حالت اول کلی به زحمت و تغلا می‌افتد. خواهشا اگر به ادامه دوستیتان فکر می‌کنید به تلاش‌های دوستتان بلند بلند نخندید که اصلا امر پسندیده ای نیست ما فقط قصد داریم با او کمی شوخی با مزه ( البته دوستتان می‌گوید چه شوخی بی مزه ای) کنیم.

اشاره گر ماوس را تغییر دهید

4-change-mouse-pointer

تغییر چهره اشاره گر موس یک ترفند ظریف ولی موثر است. باز هم به سراغ Control Panel بروید و در آنجا آیکن Mouse را انتخاب کنید، سپس از زبانه‌های بالا سراغ Pointers بروید. حالا گزینه‌های متفاوتی برای تغییره چهره اشاره گر ماوس پیشاروی شماست. اگر از ما نظر بخواهید آیکن Busy را به شما پیشنهاد می‌دهیم که بسیار تأثیر گذار خواهد بود. امتحانش کنید.

تنظیمات مربوط به صرفه جویی انرژی Power-Saving رادست‌کاری کنید

5-power-saving-setting

یکی دیگر از شوخی‌های با نمک و زیرکانه تغییر در تنظیمات مربوط به صرفه جویی انرژی در کامپیوتر قربانی است. این دست کاری منجر به بروز رفتارهایی نا معمول از کامپیوتر می‌شود که برای دوستتان می‌تواند آزاردهنده و نامأنوس باشد. یکی از بهترین خرابکاری‌های این بخش می‌تواند تغییر در زمان انتظار کامپیوتر برای رفتن به حالت خوابSleep باشد که می‌توانید آن زمان را به یک دقیقه کاهش دهید. بدین منظور آیکن Power Options را از Control Panel انتخاب کرده سپس در سمت چپ به سراغ Change when the computer sleeps رفته و تمام انتخاب‌ها را روی یک دقیقه تنظیم کنید. در این صورت قربانی شما مدام در حال بیدار کردن دستگاه خود از حالت هایبرنیت یا Sleep است و تا چند لحظه از کامپیوترش غافل می‌شود دوباره باید برای بیدار کردن آن مدتی به انتظار بنشیند. خواهشا از او نخواهید آنچه را که بعد از شنیدن نحوه این شوخی نثارتان می‌کند به ما نسبت دهد.

اگر تا اینجای کار همه این شوخی‌ها را بر روی کامپیوتر دوستتان اعمال کرده اید، لطفا ادامه مقاله را مطالعه نکنید. چراکه ممکن است منجر به درگیری فیزیکی شود.

صداهای پیشفرض را تغییر دهید

6-change-defult-sound

عوض کردن صداهای پیش فرض کامپیوتر، چند دقیقه ای از وقت شما را خواهد گرفت ولی ارزش انجام آن را دارد. در Control Panel آیکن Sound و سپس زبانه Sounds را انتخاب کنید. در منوی Program Events تلاش کنید غیر معمول ترین و گوش خراشترین ترین صداها را برای بخش‌های متفاوت انتخاب کنید. البته نگاهتان به دوستتان و زمان باشد که متوجه فعالیت‌های تخریبی شما نشود. صداهای Error ، logoff و fail انتخاب‌های خوبی می‌توانند باشند. حالا صدای کامپیوتر را تا آخرین حد زیاد کنید و منتظر شوید که دوستتان هنگام آتش کردن کامپیوتر با چه صداهای گوشخراشی مواجه می‌شود. احتمالا اگر شما هم بلند بلند و گوشخراشانه بخندید، شما را از الطافش بی‌نصیب نخواهد گذاشت.

مقداری نوشته به نمایشگر ساعت اضافه کنید

7-text-in-clock-display

ریسک این شوخی کمی بالا است زیرا باید مطمئن باشید که دوستتان برای لحظاتی غیب خواهد بود و شما فرصت کافی برای پیاده سازی نقشه خود را خواهید داشت.

اضافه کردن مقداری متن به نمایشگر ساعت و تاریخ می‌تواند در نهایت موجب تحسین و تمجید قربانیتان از شما را فراهم کند.

مطابق شوخی‌های پیشین ابتدا به سراغ Control Panel رفته و در آنجا به دنبال گزینه Region and Language بگردید و آن را انتخاب کنید. در زبانه Formats آیکن Additional settings که در پایین صفحه قرار دارد را کلیک نمایید. حالا به سراغ زبانه Time رفته و در کادر Long time عبارت tt را تایپ کنید. سپس در کادر AM symbol و PM symbol هر نوشته ای که می‌خواهید دوستتان صبح و بعد از ظهر مشاهده کند، را خیلی راحت برای اون تایپ کنید. و در نهایت با زدن OK انجام نقشه را به پایان رسانید. حالا نوشته مورد نظر شما بالای قسمت تاریخ درست جایی که زمان نشان داده می‌شود قابل مشاهده است. البته احتمالا مدت زمانی طول می‌کشد تا دوستتان متوجه این تغییر شود ولی به هر حال هر زمان که متوجه شود برایش بسیار تعجب برانگیز خواهد بود و احتمالا از شما سوال می‌کند که این متن چگونه به آنجا رفته است و شما هم که مثلا خدای کامپیوتر و از خوانندگان زومیت هستید با یک سری عملیات فوق سری و پیشرفته این راز را برملا می‌کنید.

یک برنامه را به شکلی تنظیم کنید که هر 5 دقیقه روی اعصاب دوستتان برود

8-schedule-program-to-every-minuteحالا زمان آن رسیده است که شوخی نهایی را درست بر روی فرکانس اعصاب هدفتان تنظیم کنید. این شوخی قدرتمند ترین و در عین حال مخرب ترین ابزار برای داشتن لحظات خوش بیشتر با دوستانتان است. (البته اگر منجر به خودکشی دوستتان نشود).

در کسری از ثانیه به سراغ Control Panel رفته و گزینه پیشرفته Administrative Tools را انتخاب کنید. حالا دو بار بر روی Task Scheduler کلیک کنید و سپس کلیک بر روی منوی Action، گزینه Create task را انتخاب کنید.

برای تسک خود نامی را برگزینید و در ادامه در زبانه Triggers بر روی New کلیک کرده و تلاش کنید در پایین صفحه Advanced settings را پیدا کنید. حالا کادری که در آن نوشته است Repeat task every… را تیک بزنید. از منوی آبشاری آن مدت زمان 5 دقیقه را انتخاب کنید و در نهایت OK را فشار دهید. بعد از کارها به زبانه Actions رفته و New را انتخاب کنید. منوی آبشاری باید بر روی Start a program تنظیم شده باشد. پس دست به این گزینه دیگر نزنید و تلاش کنید برنامه ای که می‌خواهید هر 5 دقیقه اجرا شود را انتخاب یا browse کنید. با زدن OK و باز هم OK این ترفند هم به پایان می‌رسد. حالا زمانی است که تداخل فرکانس‌ها رخ می‌دهد. اعصاب دوستتان به شدت خط خطی شده و نمی فهمد که مشکل از کجاست. بله درست حدس زدید شما باز می‌توانید همانند یک فرشته نجات به کمک دوستتان بشتابید و سواد کامپیوتریتان را به رخ بکشانید.

نامه سامسونگ به کارمندانش: اپل یکی از مهمترین مشتریان ما بود!

Samsung

Samsung The Verge

هرچند سامسونگ پس از اعلام رای دادگاه که به سود اپل خاتمه یافت، بیانه‌ای را صادر کرد و ناراحتی خود را ابراز نمود اما در این باره اطلاعیه رسمی را در داخل شرکت منتشر نکرده بود، حال این غول کره‌ای طی نامه‌ای به کارمندان خود ضمن قبول نداشتن رای هیئت منصفه دادگاه، ناراحتی خود را ابراز نموده است. اما نکته جالب توجه در این نامه احتمال قطع روابط تجاری دو شرکت اپل و سامسونگ است.

سامسونگ در بیانه خود اعلام کرده:

آنها یکی از مهمترین مشتریان ما بودند!

یعنی احتمالا دیگر پس از این خبری از قطعات سامسونگ در ابزارهای اپل نخواهد بود. تا به امروز قطعات تولیدی سامسونگ تقریبا در تمام ابزارهای اپل بکار گرفته می‌شدند. اما این جمله سامسونگ ممکن است نشان از قطع رابطه تجاری دو شرکت باشد.

متن نامه رسمی سامسونگ:

ما در ابتدای کار تلاش کردیم به جای دنبال نمودن مشکل در دادگاه آن را با مذاکره و صحبت حل و فصل کنیم چون آنها یکی از مهمترین مشتریان ما بودند. اما اپل دادگاه و شکایت را ترجیح داد و ما نیز مجبور به واکنش متقابل شدیم تا از کمپانی خود دفاع کنیم.
بدون شک ما از رای دادگاه مایوس شدیم. حتما نتیجه نهایی باعث تاسف کارمندان و مشتریان وفادار ما نیز خواهد شد.
هرچند، هنوز تا رای نهایی دادگاه چند مرحله باقی مانده و ما به تلاش خود برای به کرسی نشاندن نظراتمان ادامه خواهیم داد.
تاریخ نشان می‌دهد که هنوز شرکتی وجود دارد که در قلب و ذهن مشتریان خود سکنی نموده و به رشد خود ادامه می‌دهد، زمانی که هدف اصلی رقابت باشد نه سو‌ء استفاده از قوانین اختراع‌های ثبت شده و شکایت در دادگاه.
ما به مشتریان و بازار خود ایمان داریم و در جناح آنهایی هستیم که خلاقیت را بر دعوی قضایی ترجیح می‌دهند و ما این موضوع را ثابت خواهیم کرد.

رونمایی از Envy X2: تلاش تازه برای محو کردن خط میان تبلت و لپ‌تاپ

HP Envy X2

HP Envy X2

اچ پی تبلت Envy X2 را یک کامپیوتر هیبریدی می‌نامد. این دستگاه شبیه نت‌بوکی است که مانیتور آن جدا می‌شود و به عنوان یک تبلت ویندوز 8 مستقل عمل کند. این ایده را ما بارها از سوی شرکت‌هایی مانند اسوس برای اولین بار و بعدها از سوی سامسونگ و بقیه تولید کنندگان مشاهده کرده‌ایم. به نظر می‌رسد که این نوع از تبلت‌ها محبوب‌تر از انواع دیگر هستند! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبلت هیبریدی جدید اچ‌پی، خواندن مقاله را ادامه دهید.

این تپتاپ دارای پردازنده اتم شرکت اینتل از نوع Clover Trail است و از NFC پشتیبانی می‌کند. Envy X2 با 32 یا 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی SSD عرضه می‌شود و از قلم دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند. وزن بخش تبلت این تپتاپ 680 گرم است که نصف وزن کلی را تشکیل می‌دهد. همچنین یک دوربین HD نیز در جلو و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در عقب Envy X2 جای داده شده و از سیستم Beats Audio نیز پشتیبانی می‌کند.

شاید مهمترین خصوصیت این تپتاپ استفاده از پنل IPS برای صفحه نمایش باشد که البته رزولوشن نسبتا پایین 1366 در 768 را دارا است. این صفحه نمایش تصویری روشن و واضح را ارایه می‌دهد. دکمه‌های پاور و تنظیم صدا در پشت تبلت تعبیه شده‌اند و دکمه پاور روی بخش صفحه کلید قرار ندارد، به گفته اچ پی وجود دو دکمه پاور باعث سردرگمی مشتریان خواهد شد.

با wifikill دیگران را از اینترنت wifi محروم سازید!

20111014_144053

در ابتدا شاید بگویید این چجور لینکی است ؟ محروم سازی دیگران از اینترنت یعنی چه ؟ هر از گاهی ما به افرادی لطف میکنیم و رمز مودم وای فای خود را در دسترس آنها قرار میدهیم. و بعد لطف مکرر ما تبدیل به وظیفه مسلم میشود و رودر بایستی به ما اجازه تغییر رمز وای فای و خلاص شدن از شر اینگونه افراد را نمیدهد. توسط این اپلیکیشنی که مخصوص آندروید میباشد ، شما میتوانید دسترسی دیگران را از  شبکه وای فای قطع کنید و بدون هیچگونه جنگ و خون ریزی ، دیگر به آنها اجازه استفاده از اینترنت را ندهید.

از مزیت های بسیار خوب این اپ این است که طرف مقابل حتی روحش هم خبر ندارد که چرا دیگر نمیتواند از اینترنت استفاده کند و خود به خود تقصیر را به گردن مخابرات میندازد.

 

خوب بریم سراغ اصل مطلب : نام این اپلیکیشن WIFIKill میباشد و تنها بر روی گوشی ها و تبلت های آندرویدی ای نصب میشود که روت شده باشند. پس از دانلود نرم افزار شما باید در اولین اجرا در یاد داشته باشید که superuser request را allow کنید. ( انگلیسی نوشتم تا دچار سردرگمی نشوید. )

20111014_14413620111014_144214

بعد از آن دکمه on را انتخاب کنید. حال اپلیکیشن شروع به یافتن دستگاههایی میکند که به مودم شما متصل شده اند. شما میتوانید روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و دسترسی آن را قطع کنید یا با انتخاب All دسترسی همه دستگاهها را قطع نمایید.
تذکر :
1- سعی کنید این مطلب را به دیگران آموزش ندهید ( !!! پس چرا خودت آموزش میدی !!! ) چون ممکن است بر علیه شما نیز استفاده شود.

2- هرگز در مکان های عمومی از این روش برای آزار و اذیت افراد استفاده نکنید!!!!!!!