آرشیو برای آگوست 6th, 2012

عرضه قلم Jot Touch توسط کمپانی Adonit

کمپانی Adonit به تازگی جدیدترین قلم stylus خود را با نام Jot Touch روانه بازار کرده است. به گفته مسئولین این شرکت قلم Jot Touch قابلیت کار با تمام صفحه نمایش های لمسی را دارا می باشد.

نوک این قلم جدید دارای یک صفحه دیسک شفاف می باشد که فضای کافی را به کاربر برای کار با صفحه نمایش لمسی می دهد. به طور خلاصه می توان گفت با استفاده از این صفحه شفاف کاربران به راحتی می توانند نقطه مورد نظر خود بر روی صفحه نمایش را انتخاب کنند.

از نکات قابل توجه Jot Touch این است که در هنگام اتصال به آی پدهای نسل دو و سه از طریق بلوتوث ویژگی های پیشرفته ای نظیر حساسیت به فشار و همچنین استفاده از کلیدهای میانبر را پشتیبانی می کند.

برای بهره گیری از هر دو ویژگی الکترونیکی فوق نرم افزار کاربردی Jot Ready Apps مورد نیاز است که این نرم افزار توسط SDK متعلق به شرکت Adonit پشتیبانی می شود. software development kit یا SDK یک کیت توسعه نرم افزاری است که با استفاده از ابزارهایی ویژگی های خاصی را به نرم افزارها اضافه می کند.
قیمت این قلم ۱۰۰ دلار تعیین شده است.

سامسونگ دوباره از اپل شکست خورد!!

سامسونگ یک بار دیگر در مقابل اپل شکستی حقوقی را تجربه کرد. این اتفاق این بار در دادگاه منطقه ای ایالات متحده و در شهر شان رانسیسکو به وقوع پیوست.

سامسونگ طی این پرونده حقوقی ادعا کرده بود که قاب و طرح نمونه اولیه آیفون با نام Jony یک کپی غیر قانونی و سرقت از طراحی های صورت گرفته توسط کمپانی سونی است.

البته سامسونگ مجاز نیست تا نمونه طرحی را که مدعی است توسط اپل به صورت غیر قانونی مورد استفاده قرار گرفته در معرض دید هیئت منصفه دادگاه قرار دهد.

اسناد مربوط به طراحی های صورت گرفته توسط اپل از گذشته تا به امروز که به آیفون ۴ ختم می شود نشان می دهد که این شرکت هیچ تاثیری از طراحی سونی برای ساخت گوشی های خود نگرفته و این روند از ابتدا تاکنون کاملا داخلی و توسط مهندسان شرکت اپل انجام شده است.

نمونه اولیه آیفون که به عقیده سامسونگ به شدت به آیفون ۴ شبیه است توسط طراح شرکت اپل Shin Nishibori ساخته شده بود. این طراحی به درخواست Tony Fadell مدیر وقت کمپانی iDevice انجام شده بود و به طور خاص برای ساخت آیفون قرار بود از آن استفاده شود.

اپل برای پیروزی در این دادگاه دو برگ برنده رو کرده است که باعث شده پیش از شروع دادگاه اکثر کارشناسان حکم به پیروزی این کمپانی بدهند.

عرضهٔ تبلت مایکروسافت همزمان با ویندوز ۸

رایانهٔ لوحی مایکروسافت surface، همزمان با عرضهٔ ویندوز ۸ وارد بازار خواهد شد.

به نقل از سایت سی‌نت، مایکروسافت کاربرانشان را با اعلام عرضه رایانه لوحی surface در روز ۲۶ اکتبر و همزمان با ورود سیستم عامل جدیدش به بازار شگفت زده کرد.

منبع این خبر، گزارش کمیسون معاملات و امنیت بورس آمریکا است که در آن به تاریخ دقیق عرضه این دو محصول مایکروسافت اشاره شده است.

رایانهٔ لوحی مایکروسافت اولین سری از نسخه‌های RT است که با قیمت پایین به بازار عرضه خواهد شد.

در این مدل از تراشهٔ ARM استفاده شده است.

مدل پیشرفته‌تر این رایانهٔ لوحی با نام Surface Pro در ابتدای سال آیندهٔ میلادی عرضه خواهد شد.

مایکروسافت برای بازاریابی این محصول از راه‌های گوناگون و پرهزینه‌ای استفاده کرده است.
در این تبلیغات پرهزینه روی موضوعاتی چون تطابق آن با آفیس ۲۰۱۳ تأکید شده است.

در حال حاضر آخرین نسخهٔ آفیس مایکروسافت تنها بروی سیستم عامل ویندوز ۸ اجرا می‌شود و این موضوع یک مزیت رقابتی برای رایانهٔ لوحی مایکروسافت محسوب خواهد شد.

گوگل اطلاعات شخصی کاربران را نگهداری می کند!!

 به نقل از وب‌سایت zdnet، گوگل تمامی این اطلاعات را در شبکه‌های نا‌امن وای‌فای نگهداری می‌کند.
منبع این خبر، نامه‌ای عمومی است که توسط کمیساریای عالی بریتانیا منتشر شده است.

گوگل معتقد است که جریان نگهداری اطلاعات به واسطه بازرسی از دیسکت‌های ذخیره سازی شرکت کشف شده‌است.
اعلام این خبر مردم بسیاری از کشور‌ها را نگران کرده است.

گوگل به مقامات قول داده است که در اولین فرصت این اطلاعات را نابود خواهد کرد، اما تا آن زمان در پی یافتن راهی است که از خطر سرقت آنها جلوگیری کند.

نخستین بار دادگاهی در بریتانیا این پرونده را به جریان انداخت و ادعا کرد که گوگل تمامی اطلاعات شخصی کاربران از دسامبر ۲۰۱۰ را در فضایی نا‌امن نگه داشته است.

هر چند گوگل این موضوع را پذیرفته است اما همچنان تأیید می‌کند که این اشتباه سهوی بوده‌است.

اما یکی از مهندسان شرکت گوگل در ارتباط با توانایی‌هایش برای ذخیره‌سازی اطلاعات در فضای وای‌فای اخباری در فضای مجازی منتشر ساخته‌است که مسئله سهوی بودن موضوع را تا حدودی زیر سؤال برده است.

دوری از اپلیکیشن‌ها و گرایش به وب:آینده تلفن های هوشمند

با تکامل شبکه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها، افزایش سرعت اینترنت قطعی خواهد بود و در چنین فضایی دیگر کمتر از گرایش به اپلیکیشن‌ها خواهیم شنید.
تحلیلگران می‌گویند وب موبایل در آینده ارتباطات آنلاین را تسخیر خواهد کرد.

به گزارش ایتنا به نقل از دویچه‌وله، شمار گوشی‌های هوشمند در جهان، در چند سال گذشته رشدی انفجاری داشته و ضریب نفوذ آن در سراسر جهان به سرعت رو به افزایش است.
اگر کاربر گوشی‌های هوشمند اپل یا اندروید هستید، حتما با ولع دانلود اپلیکیشن‌های جدید و استفاده از آنها آشنایید.

بسیاری از ما کاربران گوشی‌های هوشمند، در دانلود اپلیکیشن‌ها گشاده‌دستی می‌کنیم و حتما اپلیکیشن‌های زیادی روی موبایل یا تبلت‌هامان داریم که شاید ماه به ماه هم به سراغ‌شان نرویم.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که در آینده، دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌ها روی گوشی‌های هوشمند، کاهشی چشمگیر خواهد داشت.

مرکز پژوهشی ABI پیش‌بینی کرده که در سال‌های آینده رفتار کاربران گوشی‌های هوشمند با اپلیکیشن‌ها تغییراتی اساسی را پشت‌ سر خواهد گذاشت.
کاهش پیوسته اپلیکیشن‌ها، یکی از آنهاست. اما چه چیزی جایگزین آن خواهد شد؟

این پژوهش نشان می‌دهد که استفاده از امکانات وب روی موبایل‌ها افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

نسل آینده اتصالات اینترنتی و دگرگونی اساسی در تجربه موبایل
در روزها و ماه‌های نخست پس از ظهور و گسترش تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند، دانلود اپلیکیشن‌ها تجربه بهره‌گیری از موبایل را تحت تاثیر قرار داد و علت اصلی آن هم کندی کانکشن‌های 2G و 3G روی موبایل بود؛ با این سرعتی که این اتصالات اینترنتی دارند، استفاده از امکانات وب موبایل چندان دل‌چسب و لذت‌بخش نیست.

پردازش کند داده‌ها، کمی خسته‌کننده به نظر می‌رسد.
تحلیلگران می‌گویند افزایش سرعت اینترنت موبایل، عامل اصلی دگرگونی رفتاری کاربران خواهد شد.

شبکه‌های اینترنتی در مسیر تکامل خود افزایش پیوسته سرعت را به ارمغان آورده‌اند و با توسعه زیرساخت‌ها این سیر صعودی ادامه خواهد یافت.
مرورگرهای موبایل هم حالا توسعه‌یافته‌تر از همیشه‌اند و HTML5 امکاناتی به همراه آورده که به ایجاد تحولات اساسی در تجربه موبایل کمک شایانی خواهد کرد.
همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا آینده گوشی‌های هوشمند دیگر به اندازه امروز بر پایه اپلیکیشن نباشد.

گذشته از این، سیستم ذخیره‌سازی ابری (Cloud Computing) شرایطی فراهم می‌کند که دیگر کاربران برای استفاده از یک اپلیکیشن‌، لزوما نیازی به دانلود آن ندارند و می‌توانند به سادگی از نسخه تحت وب آن بهره ببرند. «وب‌اپ» (Web app) آینده دنیای اپلیکیشن‌ها است.

وداع با اپلیکیشن‌های خبری و رسانه‌ای
آپو مارکانن، از تحلیلگران برجسته‌ی دنیای موبایل، به تصمیم روزنامه فایننشال تایمز در توقف توسعه اپلیکیشن iOS و چرخش به سمت HTML5 اشاره می‌کند و می‌گوید این نمونه‌ای از تصمیماتی است که در آینده در برابر بسیاری از رسانه‌ها و ناشرها قرار دارد.

بخش عمده‌ای از فعالیت‌های کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان صرف دریافت و مطالعه خبر و گزارش از اپلیکیشن‌های گوناگون رسانه‌ای می‌شود.
اما این اپلیکیشن‌ها کار خاصی جز انتقال محتوا انجام نمی‌دهند و تعامل خلاقانه‌ای با کاربران ندارند.

گذشته از این، بسیاری از رسانه‌ها با مشکلات مالی دست به گریبانند، و چرخش به سمت یک محیط پویای یکپارچه به آنها این امکان را می‌دهد که سود بیشتری از راه تبلیغات کسب کنند؛ چون کاربران به سمت یک محصول مشخص با یک آدرس اینترنتی مشخص سرازیر می‌شوند که مدیریت آن آسان‌تر خواهد بود.

با این همه، تحلیلگران می‌گویند در زمینه بازی‌های کامپیوتری، همچنان اپلیکیشن‌ها پیشتاز خواهند بود و بازی‌های تحت وب بعید است که بتوانند اپلیکیشن‌ها را به حاشیه برانند.

مقابله آمازون با “آی‌تیونز” اپل

شرکت اپل که سال‌هاست با ارائه خدمات آنلاین فروش فیلم و موسیقی از طریق سرویس آی تیونز بی‌رقیب مانده، حال باید با ابتکارات موسسه آمازون دست و پنجه نرم کند.

به نقل از آسوشیتدپرس، آمازون خدمات موسیقی کلود خود را به روز کرده و فضایی که برای ذخیره‌سازی اطلاعات در وب به هر کاربر اختصاص داده ۱۰ برابر خدمات آی تیونز شرکت اپل است.

نکته دیگری که به خدمات آمازون مزیت رقابتی می‌دهد ارائه خدمات یاد شده با قیمتی مشابه با اپل است که بخش عمده کاربران را به استفاده از آن ترغیب می‌کند.

کاربران آمازون همچنین می‌توانند به رایگان و از طریق گوشی‌های همراه به فایل‌های موسیقی سرویس کلود این شرکت دسترسی داشته باشند.

به روز کردن خودکار فایل‌های موسیقی با کیفیت پایین و همین طور همگام سازی اطلاعات ذخیره شده بر روی رایانه‌ها و گوشی‌های مختلف مورد استفاده کاربر از دیگر مزایای استفاده از این سرویس است.

کاربران با پرداخت ۲۵ دلار در سال می‌توانند از خدمات یاد شده بهره بگیرند.

تبلت تا سال 2016 از نوت بوک پیشی می گیرد!!

 

فروش تبلت‌ها در بازار محصولات کامپیوتری رشد خیره‌ کننده‌ای را تجربه می‌کند و انتظار می‌رود در چندسال آینده نیز این افزایش فروش ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش NPD DisplaySearch تبلت‌ها می‌توانند در سال 2016 از نظر میزان فروش، نوت بوک‌ها را به زانو درآورند. بر اساس این گزارش فروش کامپیوترهای قابل حمل از 347 میلیون دستگاه در سال 2012 به 809 میلیون در سال 2017 خواهد رسید.

انتظار می‌رود از این تعداد، فروش نوت‌بوک‌ها از 208 میلیون دستگاه در سال 2012 به 393 میلیون در سال 2017 برسد. اما فروش تبلت‌ها با افزایش خیره‌کننده‌ای همراه خواهد بود به شکلی که از فروش 121میلیون تبلت در 2012 به رقم فروش 416 میلیون در 2017 خواهد رسید که نشان دهنده رشد سالیانه 28% برای این محصول قابل حمل خواهد بود.

پذیرش و محبوبیت تبلت‌ها در بازارهای بالغ جهانی نظیر کشورهای شمال قاره امریکا، ژاپن و اروپای غربی، یکی از دلایل مهم این رشد خیره کننده تبلت‌ها است. 66 درصد از کل فروش تبلت‌ها در سال 2012 در این کشورها اتفاق خواهد افتاد. در واقع فروش تبلت‌ در این کشورها از 80 میلیون دستگاه درسال 2012 به 254 میلیون در 2017 خواهد رسید.

تحلیلگر ارشد NPD DisplaySearch اذعان دارد:

علاقه مصرف کنندگان نسبت به کامپیوترهای همراه از سمت نوت‌بوک‌ها به سمت تبلت‌ها متمایل شده است و این تغییر در سلیقه، بیشتر از همه خود را در بازارهای رشدیافته نشان داده است.
با اینکه نمی‌توان خط و مرز مشخصی را مابین نوت‌بوک‌ها آینده و تبلت‌ها متصور شد ولی، انتظار داریم که کشورهای یاد شده از مهم‌ترین مناطق در پذیرش تبلت‌ها باشند.”

رعایت ویژگی‌هایی در ساخت تبلت‌ها نظیر، ظرفیت داخلی زیاد، باتری پرقدرت و قابل حمل بودن و همچنین ظاهر و کارایی مناسب از عوامل تأثیرگذار در برتری بی‌چون و چرای این محصولات بر نوت‌بوک‌ها در آینده خواهند بود. انتظار می‌رود که استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای پرقدرت، پایداری بیشتر در سیستم‌عامل، افزایش تعداد نرم‌افزارها و فروشگاه‌های نرم‌‌افزاری مرتبط و همچنین بالا بردن رزولوشن و کیفیت نمایشگرها از مهم‌ترین تغییرات حاصله در این دستگاه‌ها در ساله‌های آینده باشد.

البته نوت‌بوک‌ها در شرف تغییرات اساسی هستند و به این سادگی برتری خود در بازار را به تبلت‌ها نخواهند بخشید. کمتر شدن ضخامت نوت‌بوک‌ها، طول عمر بیشتر باتری آن‌ها، بهره‌گیری از نمایشگرهای لمسی با رزولوشن بیشتر و پورت‌های پر سرعت‌تر از جمله تغییراتی است که نوت‌بوک‌ها درگیر آن هستند. با همه این شرایط نوت‌بوک‌ها با در دست داشتن 60 درصد از بازار فروش محصولات کامپیوتری قابل حمل در سال 2012 و 49 درصد از این بازار در سال 2017 نقش تعیین‌کننده‌ای را در بازار کامپیوتر بازی خواهند کرد.