آرشیو برای جولای 24th, 2012

تکنولوژی memristor تا سال ۲۰۱۴ در بازار ظاهر نخواهد شد

تکنولوژی memristor یا (memory resistor)، که کمپانی HP خیلی وقت است وعده تحقق آن را می دهد ظاهرا تا سال ۲۰۱۴ در بازار ظاهر نخواهد شد. نماینده HP در مصاحبه ای که با Kavli Foundation Roundtable داشت این خبر را اعلام کرده است. با توجه به گزارش هایی که توسط سایت خبری The Register منتشر شده است HP نگرانی هایی در مورد مشکلات مالی شرکای خود در ساخت و توسعه این تکنولوژی دارد.

تکنولوژی memristor یا مقاومتهای حافظه دار به احتمال فراوان و در صورت پشت سر گذاشتن موانع موجود جایگزین ترانزیستورهای سنتی و رایج خواهند شد.

تفاوتهای زیادی میان مقاومت ها و مداراهای موجود با تکنولوژی ای که اچ پی در سر می پروراند وجود دارد. با استفاده از این تکنولوژی سرعت کامپیوترها به شدت افزایش پیدا می کند و زمانی به عنوان راه اندازی یا start-up دیگر وجود خارجی نخواهد داشت. همچنین حافظه ها همیشه با اطلاعات به روز و آنی پر می شوند.

این تکنولوژی همچنین به دلیل عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده ها بر روی حافظه مسلما مصرف انرژی کمتری را نیز دارد و برق کمتری استفاده می کند.
طبق اخباری که پیش از این منتشر شده بود HP خبر از عرضه نهایی این تکنولوژی در سال ۲۰۱۳ داده بود که با این گزارش جدید این اقدام با تاخیری فراوان روبرو خواهد شد.